2. OT RS za mladince 2010/2011
PostDateIcon ned, 14. nov 2010 18:39 | PostAuthorIcon Admin |
IMG_7558Izola, 14.11.2010

Tomu drugo mesto pri mladincih!

V nedeljo, 14. novembra 2010, so se najboljši slovenski mladinci in mladinke v Izoli pomerili na 2. odprtem turnirju RS. Na lepo organiziranem turnirju so pod vodstvom glavnega trenerja NTK Olimpija Bojana Raka nastopili Žiga ŽibertMiha Flajs, Matic PesekAljaž Pirnat in Tom Šfiligoj.

V glavni del turnirja sta se prebila le Tom in Matic, ki je v prvem krogu izpadel. Tom se je brez težav z gladkima zmagama nad Andrejem Najdičem Andrinom iz NTD Kajuh Slovan in Maticem Kolarjem iz NTK Hrastnik prebil do četrtfinala, kjer se je pomeril s Tilnom Novakom iz NTK Krka. Tom je bil v tem dvoboju močnejši in je zmagal s 3 : 1. V polfinalu se je tako srečal s prvim nosilcem turnirja in prvim mladincem v državi Jurijem Zdovcem iz PPK Rakek. V zelo lepi tekmi, v kateri sta oba tekmeca morala pokazati vse svoje znanje, je s 3 : 2, potem ko je v četrtem nizu ubranil dve nasprotnikovi točki za zmago, z 11 : 9 slavil Tom in se tako uvrstil v finale. Tam ga je pričakal Ludvik Peršolja iz NTK Iskra Avtoelektrika, ki je v polfinalu s 3 : 1 izločil Denisa Pintarja iz NTK Merkur. Tom, ki je vse svoje moči porabil v tekmi proti Juriju, se ni več zmogel zbrati, da bi lahko resneje ogrozil Ludvika in je izgubil z 0 : 3. Kljub temu pa je to za Toma ponovno lep dosežek in najvišje mesto, ki si ga je do zdaj priigral v mladinski konkurenci.

Za naš sestrski klub NTK Ljubljana je tokrat nastopila Tjaša Založnik, ki se je po odlični predstavi prav tako uvrstila v finale, kjer je morala priznati premoč Nini Zupančič iz NTK Logatec, ki je slavila s 3 : 1.

Pri fantih je torej slavil Ludvik Peršolja pred Tomom Šfiligojem, tretje mesto pa sta si razdelila Jurij Zdovc in Denis Pintar.

Pri dekletih pa je turnir osvojila Nina Zupančič pred Tjašo Založnik, tretje mesto pa sta osvojili Anja Garmut iz NTK Muta in Kaja Petrovčič iz NTK Šenčur.