Olimpijski komite Slovenije

12. MOPS
PostDateIcon čet, 20. jan 2011 16:19 | PostAuthorIcon Admin |
12.mops.2011Velenje, 18. - 22.01.2011

Letošnje, že 12., mednarodno odprto prvenstvo Slovenije v namiznem tenisu, ki letos poteka od 18. do 22. januarja, tudi tokrat pomeni začetek namiznoteniške sezone ITTF serije Pro Tour. Turnir, ki poteka v Rdeči dvorani v Velenju in ga lahko spremljamo v živo tudi preko spleta na kanalu itTV, je tudi letos izjemno dobro obiskan, saj je prijavljenih kar 296 igralcev iz celega sveta, med njimi tudi aktualni olimpijski prvak Lin Ma s Kitajske.

Za slovensko reprezentanco na turnirju nastopa 16 igralcev in 12 igralk. V glavni žreb članskega turnirja je bil na podlagi uvrstitve na svetovni jakostni lestvici neposredno uvrščen le Bojan Tokič, vendar je zaradi kvote, ki jo zaradi domačega terena določa ITTF, selektor moške reprezentance Bojan Rak v glavni žreb postavil še izkušenega Saša Lasana, nova selektorka ženske članske reprezentance Vesna Ojsteršek Drnovšek pa je v glavni žreb postavila Jano Tomazini in povratnico v reprezentanco Martino Safran. V kategoriji dvojic je bil v glavnem žrebu Bojan Tokič, ki igra s svojim stalnim partnerjem Aleksandrom Karakaševićem, pri ženskah pa sta bili med 16 neposredno uvrščeni Martina in Jana. V glavni turnir je bil v kategoriji U-21 uvrščen tudi Jan Žibrat.

V torek in sredo, ko so bili na sporedu kvalifikacijski boji, je nastopila glavnina naše reprezentance. Skozi kvalifikacijsko sito se je v kategoriji U-21 uspela prebiti le Alex Galič, ki je nato v 1. krogu izgubila s Petrisso Soljo iz Nemčije z 0 : 3.

Jan Žibrat je v svoji kategoriji v 1. krogu premagal Poljaka Roberta Florasa s 3 : 2, potem ko je že kazalo na gladko zmago, saj je Jan dobil prva dva niza. V osmini finala ga čaka drugi nosilec in 56. igralec sveta Kim Min Seok iz Koreje.

Zanimivo dogajanje se je torej začelo v četrtek, ko so se pričeli finalni boji v vseh disciplinah. Martina Safran je bila prva, ki je stopila za mizo. Po izjemnem začetku, ko je proti Song Ma Eum iz Koreje dobila uvodne tri nize, je nato popustila in dovolila nasprotinici, da je prevzela pobudo ter slavila s 4 : 3. Jana Tomazini se je pomerila s Švedinjo Matildo Ekholm in izgubila z 0 : 4. Bojan Tokič je na hitro, s 4 : 0, opravil s Poljakom Jakobom Kosowskim. Popoldne čaka boj še Saša Lasana.